stanley_stst83800_1
stanley_stst83800_1_2
stanley_stst83800_1_3
stanley_stst83800_1_4
stanley_stst83800_1_5
stanley_stst83800_1_6
stanley_stst83800_1_7
stanley_stst83800_1_8
stanley_stst83800_1_9
stanley_stst83800_1_10
stanley_stst83800_1_11
stanley_stst83800_1_12
stanley_stst83800_1_13
stanley_stst83800_1_14
stanley_stst83800_1_15
stanley_stst83800_1_16
stanley_stst83800_1_17
stanley_stst83800_1_18
stanley_stst83800_1_19
stanley_stst83800_1_20
stanley_stst83800_1_21
stanley_stst83800_1_22
stanley_stst83800_1_23
stanley_stst83800_1_24
stanley_stst83800_1_25
stanley_stst83800_1_26
stanley_stst83800_1_27
stanley_stst83800_1_28
stanley_stst83800_1_29
stanley_stst83800_1_30
stanley_stst83800_1_31
stanley_stst83800_1_32
stanley_stst83800_1_33
stanley_stst83800_1_34
stanley_stst83800_1
stanley_stst83800_1_2
stanley_stst83800_1_3
stanley_stst83800_1_4
stanley_stst83800_1_5
stanley_stst83800_1_6
stanley_stst83800_1_7
stanley_stst83800_1_8
stanley_stst83800_1_9
stanley_stst83800_1_10
stanley_stst83800_1_11
stanley_stst83800_1_12
stanley_stst83800_1_13
stanley_stst83800_1_14
stanley_stst83800_1_15
stanley_stst83800_1_16
stanley_stst83800_1_17
stanley_stst83800_1_18
stanley_stst83800_1_19
stanley_stst83800_1_20
stanley_stst83800_1_21
stanley_stst83800_1_22
stanley_stst83800_1_23
stanley_stst83800_1_24
stanley_stst83800_1_25
stanley_stst83800_1_26
stanley_stst83800_1_27
stanley_stst83800_1_28
stanley_stst83800_1_29
stanley_stst83800_1_30
stanley_stst83800_1_31
stanley_stst83800_1_32
stanley_stst83800_1_33
stanley_stst83800_1_34
STANLEY STST83800-1 workbench 2-in-1
169.80 tax incl.
On stock, immediately available. we have 2 products in stock.
each
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 15/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description
  • Bamboo worktop and steel frame construction, particularly robust and durable
  • Double working height for flexible use of the product by the user
  • Multifunctional application, e.g. as a workbench, vice or sawhorse
  • Flexible, tiltable clamping jaw allows vertical clamping for many applications
  • One-hand clamping system allows clamps to be set collectively or independently of each other
  • Foldable for easy transport and space-saving storage
  • More safety at work thanks to non-slip feet
  • Load capacity up to 250 kg
  • Includes an additional work surface element for multifunctional use
  • Double working height: 620 - 800 mm
  • Opening of clamping jaws: 0-290 mm
  • Complete workbench area: 740 mm x 525 mm
  • Dimensions unfolded: 830 x 740 x 210 mm
Key features according to our expert
  • Width: 740 mm
  • Depth: 830 mm
  • Height: 210 mm
  • Wheeled: No
  • Load capacity: 250 kg
Specifications / All features
  • Brand: STANLEY
  • EAN: 3253561838002
  • Supplier number: STANLEY STST83800-1
Width
740 mm
Depth
830 mm
Height
210 mm